AKTUALNOŚCI

2020-07-05

Dotacje na kapitał obrotowy

WRÓĆ DO AKTUALNOŚCI

Przypomnijmy, że program "Dotacje na kapitał obrotowy" uruchomiony został przez Państwową Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i obejmował początkowo jedynie średnie firmy.

W przypadku mikro i małych przedsiębiorców, bezzwrotne dotacje uruchamiane są przez marszałków poszczególnych województw. Powyższa okoliczność ma bardzo istotne znaczenie, gdyż marszałkowie województw mogą, ale nie muszą uruchomić dotacji w ramach opisywanego programu. Ponadto, województwa które dotacje uruchomią, mogą to zrobić w różnych - wyznaczonych przez siebie - terminach.

Regionalizacja dotacji przekłada się również na sposób składania wniosków, który może być różny w różnych województwach. Ponadto, niektóre województwa wprowadzają do programu dodatkowe warunki, np. możliwość skorzystania z dotacji tylko wtedy, gdy firma prowadzi działalność jedynie w określonych branżach. Inne z kolei zaostrzają istniejące już warunki, np. zwiększenie wymaganego spadku przychodów.

Na dzień dzisiejszy wiemy już, w jakich województwach program bezzwrotnych dotacji już wystartował lub zostanie uruchomiony w najbliższych dniach.

Oto lista województw wraz z odnośnikami do szczegółowych informacji na temat dotacji i sposobu składania wniosków w poszczególnych regionach (stan na 30.06.2020 r.):

Źródło: ZUS.PL

Grupa Dziesięcina